Konferencja « Dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe na obszarach chronionych Europy. »


W ramach realizowania projektu Centrum Interpretacji Dziedzictwa, Białowieski Park Narodowy i Uniwersytet w Białymstoku organizują w dniach 19-20 stycznia 2007,dwudniową konferencję. Jej zakres tematyczny rozumiemy szeroko. Zagadnienia związane z dziedzictwem będzie można przedstawić zarówno od strony nauk przyrodniczych (ochrona, badania i udostępnianie obszarów cennych przyrodniczo), jak też na gruncie humanistycznym – w wymiarach zarówno materialnym, społecznym jak i duchowym: w archeologii, etnologii, historii, prawodawstwie, socjologii, architekturze (szczególnie krajobrazu), filozofii, itp. 

Zachęcając do udziału w konferencji proponujemy wyjściowo zakres tematyczny, który może ulec zmianie pod wpływem Państwa zgłoszeń.
I. Różne formy ochrony prawnej (w przeszłości, współcześnie) obszarów zawierających cenne zasoby (przyrodnicze i kulturowe).
II. Uwarunkowania przyrodnicze i kulturowe wykształcenia zasobów dziedzictwa i ich stan aktualny.
III. Wyniki własnych badań naukowych prowadzonych nad dziedzictwem.
IV. Cele, zadania i metody interpretacji dziedzictwa (interpretacja przyrody, faktów historycznych, zjawisk kulturowych w procesie badawczym, edukacyjnym i w udostępnianiu turystycznym).

W drugim dniu obrad została zaplanowana wycieczka terenowa (kulig) szlakiem dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Puszczy Białowieskiej. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z problemami ochrony i zarządzania dziedzictwem na terenie Białowieskiego Parku Narodowego)

Komitet Naukowy Konferencji:
Prof. dr hab. Simona Kossak (Przewodnicząca Rady Naukowej BPN)
Prof. dr hab. Joanna Gliwicz (Przewodnicząca Państwowej Rady Ochrony Przyrody)
Prof. dr hab. Tomasz Borecki (Rektor SGGW)
Prof. dr hab. Jerzy Urwanowicz, (Instytut Historii Uniwersytet w Białymstoku)
Prof. dr hab. Marian Pokropek (Instytut Etnologii i Antropologii Kultury Uniwersytet Warszawski)

Koszty konferencji:
1. Opłata konferencyjna: wynosi 150 zł. (obejmuje: zeszyt abstraktów, materiały informacyjne, koszty wycieczki terenowej i ogniska, zwiedzania obiektów BPN: multimedialnego Muzeum Przyrodniczo-Leśnego, Rezerwatu Żubrów, zabytkowego Parku Pałacowego i Białowieży, koszty organizacyjne). Opłaty za uczestnictwo w obradach na prawach słuchacza (tylko obrady, bez wycieczek i zwiedzania Białowieży) nie pobiera się.

2. Całodzienne wyżywienie: śniadanie 14 zł; obiad 18 zł; kolacja 15 zł:
Wyżywienie będzie zarezerwowane w miejscu prowadzenia obrad. W karcie zgłoszenia prosimy zaznaczyć Państwa zamówienie
3. Zakwaterowanie:
Informujemy, że istnieje możliwość zarezerwowania na czas konferencji noclegów w miejscu prowadzenia obrad, w pokojach w Domu Myśliwskim BPN: http://www.bpn.com.pl/baza_noclegowa/baza_noclegowa.htm). Cena: 35 zł za miejsce noclegowe.

WAŻNE INFORMACJE: 
–  Zgłoszenia na konferencję (wypełniony załączony formularz, dostępny też w aktualnościach na stronach: www.bpn.com.pl i www.cidbpn.za.pl ) należy przesyłać do dnia 30 października 2006 na adres: Białowieski Park Narodowy, Park Pałacowy 5, 17-230 Białowieża (z dopiskiem: CID) lub pocztą elektroniczną: cid@bpn.com.pl 
–  Opłatę konferencyjną należy przesłać do dnia 30 listopada na konto GP przy Białowieskim Parku Narodowym: 24 10 60 00 76 0000 40 11 7000 44 72 
–  II komunikat o z dokładnymi informacjami o programie konferencji zostanie wysłany do 1 listopada do osób, które zgłoszą zainteresowanie udziałem (aktywnym, na prawach słuchacza) w konferencji.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego: 

mgr Ewa Moroz-Keczyńska (cid@bpn.com.pl)

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Tak jak na drabinie pierwszym stopniem jest oderwanie się od ziemi, tak też w życiu Boskim początkiem sukcesów jest odejście od zła.
św. Bazyli Wielki
Visitez notre paroisse sur facebook
Ce site utilise des cookies à des fins statistiques, publicitaires et fonctionnelles. En l'utilisant, vous acceptez l'utilisation de cookies conformément aux paramètres de votre navigateur. plus.