IV m-ce w Finale Podlaskiej Gimnazjady dziewcząt

Dnia 17.03.2009r. w Mońkach rozegrano Finał Podlaskiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Białowieskie gimnazjalistki w pierwszym meczu trafiły na gospodynie PG Mońki i po kilku bardzo złych odbiorach przegrywały wyraźnie rywalizację z faworytkami rozgrywek. Pierwszy set zakończył się wyraźnym zwycięstwem gospodyń. Drugi set to również wyraźne zwycięstwo faworytek. PG Mońki – PG Białowieża 2:0. W drugim meczu PG 15 wygrało z PG 18 Białystok i po raz drugi w tych rozgrywkach trafiliśmy na sportowe gimnazjum Nr 18. Początek drugiego spotkania to niezła gra białowieżanek chociaż było widać ogromne spięcie w obydwu zespołach. W pierwszym secie zwycięsko wyszły gimnazjalistki z Białegostoku. Drugi set to popisowa gra w zagrywce 5:1 dla naszych dziewcząt, które nabrały pewności siebie i grały bardzo poprawną siatkówkę. Jednak w końcówce seta przypomniała o sobie czołowa zawodniczka PG 18 grająca nawet w II Lidze w BTPS i przy wyniku 23:25 to białostockie gimnazjalistki mogły cieszyć się z brązowego medalu pokonując PG Białowieża 2:0. To kolejny bardzo dobry turniej dziewcząt, choć tym razem przegrany. W meczu o pierwsze miejsce bez problemów dziewczęta z PG Mońki, pokonały gładko PG 15 Białystok 2:0.

Ostateczna kolejność FINAŁU GIMNAZJADY:
1. PG Mońki
2. PG 15 Białystok
3. PG 18 Białystok
4. PG Białowieża
Do grona trzech najlepszych zawodniczek Podlaskiej GIMNAZJADY wybrane zostały dwie zawodniczki PG Mońki oraz uczennica naszego gimnazjum Marta Kutikow, która z dumą odbierała nagrodę najlepszej zawodniczki Gimnazjady z rąk samego Burmistrza Moniek oraz Kierownika PWSZS w Białymstoku Piotra Chmielewskiego. Nagrodzono również najlepsze zawodniczki poszczególnych drużyn. Za najlepszą z Białowieży uznano Martynę Petruk. Osobiście chcę podziękować wszystkim dziewczętom i pogratulować rodzicom. Słowa uznania należą się panu Radosławowi Świć za szkolenie dziewcząt w bieżącym roku szkolnym. Gratuluję sukcesu i życzę powodzenia na egzaminach oraz w rozgrywkach siatkówki plażowej.