SREBRNY MEDAL MŁODZIKÓW UKS OLIMPIJCZYK BIAŁOWIEŻA

Dnia 22.03.2009 w sali II LO w Białymstoku odbył się IV Turniej Młodzika. Do ostatniego punktu ważyły się losy o mistrzostwie woj. Podlaskiego. W pierwszym meczu uczniowie klas I i II gimnazjum bez problemów pokonali UKS Puszczę Supraśl 2:0 w setach (25:7 25:12). To zwycięstwo dało awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Jednak do rozegrania pozostał jeszcze mecz z MUKS 15 Białystok decydujący o pierwszym miejscu w województwie. Po przegranym pierwszym secie 25:14 nasi młodzicy rozpoczęli od mocnego uderzenia prowadząc pięcioma punktami przez okres całego seta. W tie-breaku przegrywaliśmy 12:7 i od tego momentu rozpoczęła się fantastyczna pogoń „Olimpijczyków”. Dwa asy serwisowe, kilka ataków ze środka i skrzydeł szybko dały remis 12:12. Popisowa gra w końcówce seta przyniosła nie tylko zwycięstwo w meczu 2:1 (15:13), ale również szansę na tytuł Mistrza Klubowych Rozgrywek Młodzików woj. Podlaskiego. Ostatecznie zadecydował o tym stosunek małych punktów. Białowieża niestety okazała się gorsza od MUKS 45 Stoczek Białystok zaledwie o (0.11) jedenaście setnych. Zdobywając srebrny medal mistrzostw województwa.