Twierdz Lipsk zdobyta

21 grudnia odbyło się spotkanie „na szczycie” III ligi województwa podlaskiego, pomiędzy Biebrzą Lipsk a LUKS TL Żubr Białowieża. Był to bardzo ważny mecz dla układu ligowej tabeli. Zarówno Biebrza jak i Żubr nie mogły sobie w nim pozwolić na porażkę, ponieważ znacznie utrudniałoby to zajęcie miejsca premiującego grą w barażach o 2 ligę.

I set rozpoczął się od obustronnego sprawdzania się drużyn. Zespoły grały dość zachowawczo, nie podejmując dużego ryzyka. Jednak od połowy seta zaczęła się zaznaczać przewaga Żubra. Lipsk grał głównie skrzydłami, dzięki czemu zawodnicy gości mieli ułatwione zadanie w ustawianiu bloku. Do tego należy dodać świetną grę w obronie LUKS-u. Przy stanie 21:17 dla Białowieży zagrywkę wszedł W. Gabiec i został już do końca seta, zdobywając ostatni punkt asem serwisowym.

II set to już od samego początku przewaga gości. Zawodnicy Biebrzy popełniali co raz więcej prostych błędów, przede wszystkim w zagrywce i ataku. Zaczęło dochodzić do naprawdę kuriozalnych sytuacji, jak np. atak z drugiej linii w pierwszy metr… własnego boiska. W połowie seta dobrą zmianę w zespole Białowieży dał P. Androsiuk, który wszedł, aby wzmocnić atak i wywiązał się z tego zadania bardzo dobrze. Doskonale grali także inni przyjmujący- J. Janiel i K. Furmanek- zwłaszcza w grze obronnej, w której wspierał ich dzielnie libero A. Biendar. Natomiast w polu zagrywki szalał S. Ochryciuk, siejąc spustoszenie w szeregach gości, swoimi precyzyjnymi i mocnymi zagrywkami.

W III secie drużyna z Lipska kompletnie już nie podjęła walki. Białowieża przez cały czas kontrolowała wydarzenia na boisku, nie dając się przebudzić zawodnikom Biebrzy. Żubr bardzo dobrze grał blokiem co jeszcze bardziej zdeprymowało gospodarzy i ostatecznie przegrali tego seta do 17.

Wypowiedz trenera W. Gutowskiego: „Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, nie pozwalając dziś na zbyt wiele gospodarzom. Przede wszystkim spełniliśmy wszystkie założenia taktyczne, które założyliśmy przed meczem i to był klucz do zwycięstwa. Wyróżnienie należy się całemu zespołowi, całej 12. Chciałbym jednak wyróżnić J. Janiela, który zagrał na własne życzenie, z wysoką gorączką. I zagrał świetnie. Mam jednak nadzieję, że moim zawodnikom nie uderzy „sodówka” do głowy. Przed nami jeszcze wiele meczy, które musimy wygrać. Nie możemy spocząć na laurach. Na święta mamy wolne, ale już od najbliższego piątku zaczynamy normalne treningi. W okresie przerwy świątecznej będziemy trenować codziennie na białowieskich obiektach. Jeszcze dużo pracy przed nami”.

Biebrza Lipsk- LUKS TL Żubr Białowieża 0-3 (17:25, 18:25, 17:25)
Biebrza: Bugieda, Murawski, Suszyński, Dadura, Krysiuk, Karniłowicz oraz Grabowiecki (libero)Wasilewski. Trener: Suszyński.

Żubr: Szykuła, Małachowski, Janiel, M. Gutowski, Ochryciuk, Furmanek oraz Biendar (libero), Gabiec, Androsiuk. Trener: W. Gutowski.